porazenie pradem odszkodowanie

Informacje

Typ sprawy:

Porażenie prądem

Uraz:

Porażenie prądem, poparzenie elektryczne

Opłata:

No win No fee – Brak wygranej, brak opłaty

Prawnik:

Opis sprawy: odszkodowanie za wypadek w fabryce

Klient miał wypadek w fabryce. Pracował jako magazynier. Jego codzienne obowiązki polegały na przemieszczaniu palet i pudeł na magazynie. W dniu wypadku poszkodowany wysiadł z wózka widłowego obok linii produkcyjnej. Nieoczekiwanie został porażony prądem przez maszynę, obok której leżały kable na podłodze. Upadł na ziemię, uderzając głową o twardą podłogę. Inne osoby były w pobliżu i wezwały karetkę.

Podstawa prawna:

Było jasne, że klient niewiele mógł zrobić, aby uniknąć wypadku. Kable nie były odpowiednio zabezpieczone lub maszyna nie była odpowiednio konserwowana. Prawnym obowiązkiem pracodawcy było zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy.

Przepisy dotyczące miejsca pracy wskazują, że każde miejsce powinno być zorganizowane w taki sposób, aby pracownicy mogli bezpiecznie się po nim przemieszczać. Ponadto zgodnie z przepisami dotyczącymi udostępniania i użytkowania sprzętu roboczego (the Provision and Use of Work Equipment Regulations), pracodawcy muszą upewnić się, że maszyny są bezpieczne w użytkowaniu. Rozporządzenie w sprawie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy z 1999 r. (The Management of Health & Safety at Work Regulation of 1999) potwierdza, że ​​pracodawca musi upewnić się, iż są zachowane bezpieczne warunki środowiska pracy. Wreszcie, przepisy dotyczące energii elektrycznej w pracy z 1998 r. (the Electricity at Work Regulations of 1998) zawierają wytyczne dotyczące szkoleń z zakresu przewodów pod napięciem oraz sprzętu elektrycznego.

Obrażenia: uszkodzenie tkanek miękkich

Nawet niewielkie porażenie prądem może spowodować uszkodzenie narządu wewnętrznego. 50 woltów może blokować sygnały między mózgiem a mięśniami, a to z kolei może prowadzić do skurczu mięśni. Porażenie prądem skutkujące  skurczem mięśni, w niektórych przypadkach może spowodować złamanie kości. Nawet niskie napięcie może spowodować porażenie prądem.

W celu przedstawienia raportu na poparcie roszczenia, nasz klient został zbadany przez eksperta medycznego, który zapoznał się również z jego dokumentacją medyczną ze szpitala i lekarza rodzinnego. Ekspert dokładnie zbadał objawy związane z porażeniem elektrycznym, w tym:

– skurcz mięśni, złamania kości,

– oparzenia elektryczne i termiczne,

– problemy z oddychaniem,

– zaburzenia rytmu serca,

– zmiany w układzie nerwowym,

Kiedy klient upadł, w wyniku uderzenia o podłogę, doznał niewielkiego urazu głowy. Doznał również obrażeń tkanek miękkich szyi i ręki.

Co zrobiliśmy w sprawie:

Było dla nas oczywiste, że przewody elektryczne powinny być odpowiednio zabezpieczone. Przyjęliśmy sprawę tego samego dnia, w którym klient skontaktował się z nami i doradziliśmy, jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek w pracy w UK.

Sprawa o odszkodowanie naszego klienta została skierowana do firmy ubezpieczeniowej pracodawcy, która potwierdziła, że ​​rozpatrzy roszczenie.

Ponieważ klient uderzył głową w podłogę, poinstruowaliśmy eksperta medycznego, aby sprawdził, czy nie doszło do obrażeń mózgu. Jest to bardzo ważne, ponieważ uszkodzenie mózgu może powodować długotrwałe problemy związane z nastrojem i osobowością. Szczęśliwie, żadne obrażenia mózgu nie zostały stwierdzone u klienta.

Po uzyskaniu dowodów medycznych, wyceniliśmy wartość roszczenia i wynegocjowaliśmy wysokie odszkodowanie.

Jeśli chcesz, abyśmy przeanalizowali Twoją sprawę o odszkodowanie powypadkowe, skontaktuj się z nami 0161 7914 669.

Więcej informacji na temat procesu o odszkodowanie znajdziesz tutaj.

Twoja sprawa jest dla nas najważniejsza

Opinie klientów prawnika prowadzącego

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić