odszkodowanie w anglii

Informacje

Typ sprawy:

Odszkodowanie za wypadek w UK z tytułu podnoszenia w pracy

Uraz:

Ból pleców

Opłata:

No win No fee – Brak wygranej, brak opłaty

Prawnik:

Opis sprawy: sprawa o odszkodowanie w UK z tytułu podnoszenia ciężkich przedmiotów

Klientka pracowała w fabryce. Jej zadaniem było wspieranie czynności na linii produkcyjnej i od czasu do czasu pomaganie w pakowaniu części mebli. W dniu wypadku klientka podniosła ciężkie pudło i doznała bólu pleców. Zdecydowała się więc na zrobienie sobie przerwy, co sprawiło, że poczuła się lepiej.

Nie zgłosiła wypadku, ponieważ myślała, że to nic poważnego. Jednak kilka dni później ból pleców praktycznie uniemożliwił jej wstanie z łóżka, dlatego wzięła dzień wolny od pracy i udała się do lekarza rodzinnego.

Podstawa prawna:

Gdy pracownik jest zobowiązany do podjęcia ręcznych prac transportowych, pracodawca musi upewnić się, że ryzyko związane z wykonaniem określonego zadania jest tak niskie, jak to praktycznie możliwe:

– w miarę możliwości pracodawca powinien zapewnić pracownikom narzędzia i sprzęt, takie jak wózki, skrzynki lub wózki widłowe. Narzędzia powinny być regularnie konserwowane, a pracownicy przeszkoleni w zakresie ich bezpiecznego użytkowania;

– należy przeprowadzić ocenę ryzyka, aby ustalić, w których sytuacjach potrzebne jest więcej osób do przeniesienia niektórych przedmiotów, jeśli są one za duże lub zbyt ciężkie;

– należy zapewnić szkolenie w zakresie wykonywania ręcznych prac, ponieważ pracownicy powinni wiedzieć, jak uniknąć ryzyka doznania obrażeń, oraz jak prawidłowo podnosić przedmioty. Istnieją ograniczenia maksymalnej wagi, których pracownicy powinni być świadomi (Manual Handling Operations Regulations 1992 (MHOR), aby unikać podnoszenia przedmiotów cięższych niż wskazane.

Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli można uniknąć ręcznego przemieszczania przedmiotów, pracodawca powinien podjąć niezbędne kroki w tym zakresie. W powyższej sprawie sprawdziliśmy zakres każdego szkolenia, w którym uczestniczyła poszkodowana, nawet tych które były przeprowadzane u poprzednich pracodawców.

Następne pytanie związane z powyższą sprawą dotyczy tego, czy poszkodowana była zobowiązana zgłosić pracodawcy wypadek tego samego dnia. Podczas procesu o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w UK musimy udowodnić, że przyczyna bólu pleców jest związana z sytuacją, która wydarzyła się w pracy, dlatego zalecane jest jak najszybsze poinformowanie przełożonego o wypadku lub bólu. Nie ma wymagań, aby osoba poszkodowana w wypadku musiała zrobić to pisemnie. Jeśli karetka przyjechała na miejsce wypadku lub są świadkowie, pracodawca najprawdopodobniej odnotował wypadek na piśmie. Jeśli po wypadku nie możemy przyjść do pracy następnego dnia, a nie zgłosiliśmy wypadku w dniu, w którym do niego doszło, powinniśmy jak najszybciej poinformować pracodawcę o przyczynie naszego stanu zdrowia. Co za tym idzie, powinniśmy również o wypadku poinformować naszego lekarza, aby zastosował odpowiednie leczenie i wydał zalecenia, co do warunków dalszej pracy.

Obrażenia: Uraz pleców

Urazy kręgosłupa są bardzo powszechnym rodzajem urazów związanych z wypadkami przy pracy. Zajmowaliśmy się następującymi rodzajami obrażeń pleców:

– nadwyrężenie oraz zwichnięcie mięśni i ścięgien,

– uszkodzenie więzadła,

– paraplegia,

uszkodzenie tkanek miękkich,

– problemy z dyskami.

Niektórzy z naszych klientów pytają, czy mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli już wcześniej mieli problemy zdrowotne. Odpowiedź brzmi: tak, nawet jeśli wcześniej odczuwałeś bóle pleców, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu UK. Ból pleców jest częstym zjawiskiem pojawiającym się wraz z wiekiem, dlatego ważne jest, abyś powiadomił nas, jeśli bóle występowały jeszcze przed wypadkiem, lub jeśli masz prowadzone inne roszczenia, które związane są z obrażeniami pleców. Dopilnujemy, aby powyższe informacje zostały zapisane w dokumentacji, a ekspert medyczny określi czy:

– związany z pracą uraz pleców jest zaostrzeniem wcześniejszego urazu,

– uraz jest zaostrzeniem wcześniejszego urazu i bezobjawowego ukrytego urazu,

– uraz jest zupełnie nową kontuzją.

Co robimy:

Pomoc doświadczonego prawnika zajmującego się urazami kręgosłupa ma kluczowe znaczenie. Na podstawie licznych prowadzonych przez nas spraw, wiemy jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odpowiednią kwotę odszkodowania. Aby mieć pewność, że sprawa jest prowadzona z należytą starannością, konieczne jest jak najszybsze określenie stopnia obrażeń kręgosłupa. Wpływ obrażeń na życie i pracę klienta jest dla nas bardzo ważnym aspektem.

Łagodne urazy pleców:

Jeśli jest prawdopodobne, że bóle miną w ciągu 3 miesięcy, kwota odszkodowania może wynieść £1950. Objawy zwykle obejmują obciążenia lub uszkodzenia tkanek miękkich.

Jeśli klient wyzdrowieje w ciągu 2 lat i nie jest wymagana żadna operacja, odszkodowanie może wynieść nawet £6290, jeśli jednak powrót do zdrowia potrwa od 2 do 5 lat, można wynegocjować do £9970.

Umiarkowane i ciężkie urazy pleców:

Kontuzje związane z wiązadłami, uszkodzeniem mięśni, dysków, złamaniami kompresyjnymi, oraz kontuzje z możliwością wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów lub innego rodzaju długoterminowych problemów, w tym operacji. Odszkodowanie może znajdować się w przedziale od £10.000 do £30.000.

Bardzo ciężkie urazy pleców:

Ciężkie urazy kręgosłupa często obejmują złamania dysku, uszkodzenia rdzenia, utratę czucia lub zmniejszenie ruchliwości często skutkujące operacją. Urazy mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne (depresja, zmiana osobowości, aktywność seksualna), zatrudnienie, zdolność poruszania się, sen, kontakty towarzyskie. Odszkodowanie za takie nasilenie bólu pleców może sięgać nawet £70.000, z wyłączeniem odszkodowania za inne części ciała, przeszłe i przyszłe zarobki oraz inne elementy roszczenia.

Złożone i nadzwyczaj ciężkie obrażenia:

Odszkodowanie w UK wyższe niż £70.000 jest przyznawane na przykład za uszkodzenie nerwów, problemy z rdzeniem kręgowym, długotrwały dyskomfort, ból i cierpienie mające wpływ na różne dziedziny życia osoby poszkodowanej. Uwzględniając pozostałe aspekty leczenia, osoba która doznała nadzwyczaj ciężkich obrażeń, może otrzymać ponad £70.000.

O co jeszcze ubiegali się klienci:

– utrata przeszłych i przyszłych zarobków,

– opieka i pomoc,

– koszty transportu,

– leczenie i koszty leków- przeszłe i przyszłe straty z tym związane, w tym wszelkie prywatne zabiegi,

– dostosowanie domu do stanu zdrowia.

W celu zgłoszenia sprawy związanej z urazem pleców lub omówienia roszczenia skontaktuj się z nami 0161 7914 669.

 

Co zrobić, gdy miałem wypadek w pracy w UK? Pytania dotyczące wypadków przy pracy zadane przez naszych klientów znajdziesz tutaj.

Twoja sprawa jest dla nas najważniejsza

Opinie klientów prawnika prowadzącego

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić