odszkodowanie za uklucie igla

Informacje

Typ sprawy:

Ukłucie igłą w pracy

Uraz:

Choroby związane z ukłuciem igłą

Opłata:

No win No fee – Brak wygranej, brak opłaty

Prawnik:

Opis sprawy: Odszkodowanie w UK za ukłucie igłą

Klientka pracowała w szpitalu jako sprzątaczka, a do jej obowiązków należało zbieranie z pokoi pojemników na odpady. Podczas sprzątania podniosła worek ze śmieciami i w tym momencie igła wbiła się w jej dłoń. Była zaskoczona, ponieważ nie spodziewała się takiego rodzaju odpadów w tym miejscu. Igła została wrzucona do niewłaściwego pojemnika. Klientka odkryła, że odpady mogą pochodzić od chorych, oraz że mogła zarazić się chorobą.

Podstawa prawna:

Istnieją szczegółowe wytyczne dotyczące usuwania zużytych igieł i pozostałych odpadów opieki zdrowotnej, ponieważ istnieje znaczne ryzyko rozprzestrzenienia się ciężkich chorób i dolegliwości z nimi związanych (Przepisy dotyczące kontroli substancji niebezpiecznych dla zdrowia (COSHH) 2002 ’The Control of Substances Hazardous to Health Regulations (COSHH) 2002′). Ponieważ pracodawcy są odpowiedzialni za bezpieczne środowisko pracy, w przypadku nieprzestrzegania powyższych wytycznych, odpowiadają za odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu UK. Pracodawcy powinni przekazać jasne instrukcje i organizować szkolenia dotyczące usuwania odpadów, zapewniając:

– specjalne torby i etykiety,

– regularne zbieranie odpadów,

– odpowiedni sprzęt ochrony osobistej.

W niektórych przypadkach ocena ryzyka przeprowadzona w miejscu pracy, może wykazać potrzebę szczepień w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia.

Inną częstą przyczyną wypadków tego typu są zaniedbania w zakresie przestrzegania procedur. Mimo istniejących wytycznych inny pracownik może zapomnieć o ich przestrzeganiu lub po prostu nie przywiązywać do nich odpowiedniej uwagi. W takim przypadku pracodawca lub jego ubezpieczyciel będzie odpowiedzialny za wypłatę odszkodowania za obrażenia ciała.

Obrażenia: Uraz związany z ukłuciem igłą

Uraz po ukłuciu igłą wiąże się z objawami fizycznymi, w tym obrzękiem i krwawieniem. Pracownicy służby zdrowia są narażeni na choroby krwiopochodne, takich jak tężec, zapalenie wątroby lub HIV. Jeśli igła zawiera ślady krwi lub innych płynów, niektóre choroby lub wirusy mogą zostać przeniesione na osobę, która została ukłuta.

Ważne jest, aby wiedzieć, że w przypadku braku ran lub chorób, takie osoby mogą domagać się odszkodowania w UK za dyskomfort psychiczny. Nasi klienci informowali o ogromny stresie związanym z regularnymi badaniami w celu monitorowania stanu zdrowia po ukłuciu. Strach przed zarażeniem się chorobą może natychmiast zmienić nasze życie, powodując ciągłe uczucie niepokoju.

Co robimy w sprawie:

Jeśli osoba poszkodowana doznała dyskomfortu psychicznego to na podstawie zaleceń eksperta medycznego zaaranżujemy sesje z psychologiem. Jeśli uraz jest bardziej poważny, upewnimy się, że każdy aspekt roszczenia jest dokładnie analizowany, włączając w to dalsze perspektywy zatrudnienia, na które choroba może mieć wpływ. Zawsze konsultujemy sprawy w zespołach, gdzie kilku prawników dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie dla klienta. Sprawdzimy również, czy pracodawca dopilnował, aby praktyki wykorzystywane w pracy były zgodne z przepisami dotyczącymi przechowywania i usuwania igieł oraz ostrych przedmiotów.

Ważne jest zebranie wszystkich dowodów związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, w tym zdjęć igieł, ran, pokwitowań i dat wizyt lekarskich. Zadbamy o to, abyś otrzymał pełną rekompensatę za:

– ból i cierpienie, w tym lęk powypadkowy,

– utratę dochodów,

– wydatki związane z opieką medyczną i powypadkową,

– koszty podróży,

– inne koszty związane z wypadek.

Zalecamy kontakt z nami jak najszybciej w celu omówienia podstawy sprawy o odszkodowanie powypadkowe w UK oraz wszystkich niezbędnych dowodów.

Jeśli chcesz, abyśmy przeanalizowali Twoją sprawę o odszkodowanie powypadkowe w Anglii,  skontaktuj się z nami 0161 7914 669.

Więcej informacji na temat procesu o odszkodowanie za wypadek w UK możesz znaleźć tutaj.

Twoja sprawa jest dla nas najważniejsza

Opinie naszych klientów na Trust Pilot:

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić