odszkodowanie self employed

Informacje

Typ sprawy:

Odszkodowanie dla osoby samozatrudnionej

Uraz:

Złamanie kości

Opłata:

No win No fee – Brak wygranej, brak opłaty

Prawnik:

Opis sprawy: Samozatrudnienie, a wypadek przy pracy w UK

Pozwany podpisał kontrakt do wykonania prac remontowych nieruchomości ze zleceniodawcą. Klient pracował jako samozatrudniony malarz i nie miał podpisanej umowy o pracę z pozwanym. Oskarżony dostarczył drabinę teleskopową, aby klient mógł pomalować sufit. Klient poprosił pozwanego o drabinę schodkową, ponieważ byłoby to bezpieczniejsze w użyciu. Pozwany poinformował, że wkrótce dostarczy drabinę schodkową, ale w międzyczasie klient powinien kontynuować pracę, używając drabiny teleskopowej. Zgodnie z instrukcją mężczyzna starał się jak najbezpieczniej używać drabiny teleskopowej do pomalowania sufitu. Rozciągając się, aby sięgnąć do sufitu, spadł z drabiny, łamiąc kość w nodze.

Podstawa prawna:

W kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy, bez względu na to, czy jesteś osobą zatrudnioną, czy pracującą na własnej działalności, jesteś chroniony przez Ustawę o BHP z 1974 roku ( Health and Safety at Work Act 1974). Aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy, pracodawcy muszą zapewnić pracującym dla nich osobom odpowiedni sprzęt. Dlatego, jeśli dostarczony sprzęt jest nieodpowiedni i spowoduje to wypadek, pracodawca może być zobowiązany do wypłaty odszkodowania za poniesione w wypadku obrażenia.

Istnieje różnica między obowiązkami w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w stosunku do pracowników zatrudnionych i osób prowadzących działalność na własny rachunek i zależy to od poziomu kontroli sprawowanej przez kontrahenta w stosunku do pracownika. Większość roszczeń przez nas prowadzonych dotyczyła spraw w których:

– klient i przebieg jego pracy były kontrolowane przez kontrahenta (bezpośrednio lub pośrednio),

– poszkodowany pracował dla firmy/kontrahenta,

– istniało niebezpieczne środowisko pracy.

Każda sprawa o odszkodowanie, w przypadku osób samozatrudnionych, powinna zostać omówiona z prawnikiem, ponieważ każdy przypadek powinien być analizowany na podstawie jego mocnych stron i należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.

Obrażenia ciała:

Urazy kości zawsze prowadzą do dni wolnych od pracy, a w szczególnie ciężkich przypadkach mogą powodować trwałą niepełnosprawność.

W niektórych przypadkach może dojść do niepełnosprawności funkcjonalnej, co stwarza niekorzystne szanse na rynku pracy. Oznacza to, że dana osoba może nie być w stanie konkurować z innymi kandydatami podczas ubiegania się o pracę, więc możliwości zarobkowania mogą zostać ograniczone i dlatego ten aspekt musi zostać zrekompensowany.

Ważne jest, aby notować jak obrażenia wpłynęły na Twoje życie. Informacje te będą bardzo przydatne w trakcie przedstawiania dowodów w sprawie. Wartość roszczenia jest obliczana m.in. na podstawie tego, w jaki sposób obrażenia wpłynęły na poszkodowanego, a także czasu, w którym powrócił on do pełni zdrowia po wypadku.

Co robimy:

Nasza rozległa wiedza i doświadczenie w zakresie spraw o odszkodowania powypadkowe sprawia, że ​​wnosimy dużą wartość dla naszych klientów.

Po pierwsze przeanalizujemy, czy sprzęt roboczy dostarczony przez kontrahenta był nieodpowiedni i stworzył niebezpieczne środowisko pracy.

Jako prawnicy z doświadczeniem wiemy jakie kroki należy podjąć po wypadku w pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, na jakie pułapki może napotkać poszkodowany działający bez reprezentacji. Wiemy, że na informacjach dostarczonych na wczesnym etapie sprawy, można polegać w trakcie uzasadniania roszczenia. Dbamy o to, aby dowody były gromadzone i przechowywane od dnia przyjęcia sprawy.

Informujemy również naszych klientów odnośnie taktyk stosowanych przez firmy ubezpieczeniowe, które mogą być używane przeciwko uczciwym klientom w celu zakwestionowania ich wiarygodności.

Organizujemy badania lekarskie ze starannie wyselekcjonowaną kadrą medyczną, która przedstawi prognozy dotyczące powrotu do zdrowia po wypadku, co zapewni odszkodowanie i leczenie, na które zasługujesz.

Jeśli chcesz, abyśmy przeanalizowali Twoją sprawę wypadku, skontaktuj się z nami 0161 7914 669.

Co zrobić, po wypadku w pracy? Więcej informacji na temat procesu o odszkodowanie, znajdziesz tutaj.

Twoja sprawa jest dla nas najważniejsza

Opinie klientów prawnika prowadzącego

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić