Co zrobić po wypadku?

  1. Wykonaj zdjęcia miejsca wypadku.
  2. Pobierz dane świadków zdarzenia.
  3. Zgłoś wypadek podmiotowi odpowiedzialnemu za teren, na którym doszło do wypadku.
  4. Udaj się po pomoc medyczną.
  5. Sprawdź czy na miejscu wypadku znajduje się monitoring. Jeśli tak, skontaktuj się z właścicielem, aby poprosić o zabezpieczenie nagrania.
  6. Zadzwoń do nas: 0161 791 4669.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeśli:

  • doznałeś obrażeń z powodu nierównej nawierzchni,
  • miałeś wypadek w sklepie lub supermarkecie,
  • poślizgnąłeś lub potknąłeś się,
  • odniosłeś obrażenia w drodze do pracy lub z pracy.

Tworzymy zespół wykwalifikowanych prawników, którzy na co dzień zajmują się odszkodowaniami powypadkowymi w Anglii i Walii. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, dzięki którym możemy pomóc klientom uzyskać rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu, jak również za straty powstałe w wyniku zdarzenia (w tym utracone zarobki). Wszystkie nasze sprawy prowadzą wykwalifikowani prawnicy z dużym stażem. Wyróżnia nas pełne zaangażowanie, które w naszym mniemaniu stanowi filar sukcesu. Ta cecha jest szczególnie ważna przy prowadzeniu bardziej złożonych spraw, jakimi są roszczenia odszkodowawcze z tytułu wypadku w miejscu publicznym.

Co może być uznane za wypadek w miejscu publicznym?

Każda przestrzeń publiczna w Wielkiej Brytanii powinna spełniać określone standardy bezpieczeństwa. Odpowiedzialnością za ich przestrzeganie są obarczone wyznaczone instytucje takie jak władze lokalne, administracja, prywatni właściciele oraz najemcy. Natomiast mianem przestrzeni publicznej określa się obszary takie jak drogi, chodniki, schody, a także punkty gastronomiczne, galerie handlowe, hipermarkety oraz wszelkie inne budynki publiczne (np. kluby fitness czy siłownie).

Jeżeli którykolwiek z wymienionych wyżej organów nie zadba o teren będący pod jego nadzorem, w wyniku czego dojdzie do wypadku, osoba pokrzywdzona ma prawo wystąpić o odszkodowanie. Takie zaniedbania bywają konsekwencją szeregu czynników, w tym pracy pod presją czasu oraz oszczędności. Nierzadko ma postać np. oblodzonego, śliskiego, nieposypanego solą chodnika w zimie, dziury w drodze lub chodniku albo wystających z nich przedmiotów. Takie zagrożenia niosą ze sobą ryzyko upadku, poślizgnięcia się lub potknięcia i uszkodzenia ciała. Wypadek w miejscu publicznym w Anglii może być też rezultatem braku oznaczenia i wyizolowania przestrzeni prac budowlanych na wysokości, na jezdni lub chodniku. Źle zabezpieczony obszar remontu stanowi duże zagrożenie dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Bez względu na to, czy doznałeś urazu w wyniku zaniedbania, czy nieodpowiedniego (niewystarczającego) zabezpieczenia terenu, przysługuje Ci odszkodowanie powypadkowe.

Wypadek w miejscu publicznym w Anglii – od czego zacząć?

Jeżeli do wypadku nie doszło z Twojej winy, masz absolutne prawo do ubiegania się o wypłatę odszkodowania. Postaraj się o zdobycie jak największej liczby dowodów, które będą pomocne w sytuacji, gdyby w sprawie pojawiły się argumenty przeciwko Tobie. Pomocna będzie dokumentacja medyczna od lekarza pierwszego kontaktu lub ze szpitala, rachunki za leczenie i rehabilitację, a także fotografie obrazujące miejsce, w którym doznałeś uszczerbku na zdrowiu.

Uzyskanie odszkodowania powypadkowego w Anglii – etapy

Współpraca z naszą kancelarią dzieli się na kilka etapów. Po pierwsze zapoznajemy się z otrzymanym od Ciebie opisem wypadku i dokumentami oraz przeprowadzamy bezpłatną analizę pod względem prawnym. Do sprawy podchodzimy pod różnym kątem, dzięki czemu masz pewność, że przedstawiona przez nas opinia jest kompleksowa. Następnie przystępujemy do podpisania umowy na warunkach „No Win, No Fee” i przesyłamy roszczenie do ubezpieczalni (bądź odpowiedniego podmiotu).

Kolejnym krokiem jest ustalenie winy za wypadek oraz oszacowanie wysokości rekompensaty. W tym celu potrzebujemy pełnej listy wydatków, strat i kosztów, jakie poniosłeś wskutek wypadku w miejscu publicznym. Następnie we współpracy z agencją medyczną zaaranżujemy dla Ciebie komisję lekarską, która pozwoli uzyskać dowody medyczne potwierdzające odniesiony przez Ciebie uraz.

Ostatni etap to negocjacje odszkodowania, które mogą zakończyć się na dwa sposoby (w zależności od stanowiska ubezpieczalni): wypłatą pieniędzy albo postępowaniem sądowym. Tu pragniemy Cię uspokoić, gdyż do procedur sądowych dochodzi w mniej niż 1% spraw, przy czym większość z nich rozstrzyga się bez rozprawy w sądzie.

Miałeś wypadek w Anglii? Zgłoś się do nas!

Od wielu lat specjalizujemy się w wywalczaniu dla klientów finansowych rekompensat za wypadki w Wielkiej Brytanii. Pomogliśmy już setkom poszkodowanych, którzy dzięki nam szybko powrócili do zdrowia. Cechujemy się wysoką skutecznością (99.8%).

Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią!

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę
i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić