odszkodowanie w anglii

Co zrobić po wypadku?

  1. Zapisz dane sprawcy.
  2. Wykonaj zdjęcia pojazdów.
  3. Pobierz dane od świadków zdarzenia.
  4. Uzyskaj pomoc medyczną.
  5. Udaj się na policję, jeśli sprawca uciekł lub nie miał ubezpieczenia.
  6. Zadzwoń do nas 0161 791 4669.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeśli:

  • Byłeś kierowcą lub pasażerem motocykla, który został uderzony przez inny pojazd.
  • Zostałeś poszkodowany będąc pasażerem motocykla, którego kierowca spowodował wypadek (z innym pojazdem, wjeżdżając w drzewo, itp.)
  • Spadłeś z motocykla z powodu uszkodzonej nawierzchni,
  • Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia lub nie posiadał wykupionego ubezpieczenia.

Na brytyjskich drogach każdego dnia dochodzi do wielu kolizji oraz wypadków z udziałem motocyklistów. Mieszkający w UK Polacy często wybierają jednoślady jako główny środek transportu, dlatego warto dowiedzieć się, jakie prawa przysługują poszkodowanym w tego typu zdarzeniach. Czy można ubiegać się o odszkodowanie i jakie są zasady jego przyznawania?

Odszkodowanie za wypadek na motorze Anglia – kiedy ubiegać się o rekompensatę?

Wypłata odszkodowania jest niezwykle istotna z punktu widzenia osoby poszkodowanej. Pomimo że pieniądze nie wymażą wypadku z pamięci oraz nie uchronią przed odczuwaniem bólu i stresu, to mogą znacznie ułatwić powrót do życia codziennego. Co więcej, ubiegając się o odszkodowanie osoba poszkodowana może otrzymać finansowanie leczenia lub innego rodzaju wsparcie, co pozwoli zminimalizować okres występowania dolegliwości.

Wypadek z udziałem motocyklisty bardzo często kończy się dużo gorzej dla kierowcy jednośladu niż na przykład dla prowadzącego samochód osobowy. Ponadto w społeczeństwie panuje przekonanie, że to motocyklista jest najczęściej winien spowodowania wypadku, tymczasem bardzo często sytuacja wynika z błędów innych uczestników ruchu. Zdarza się też, że motocykl może wpaść w poślizg z powodu śliskiej substancji na drodze, a nawet przewrócić się z powodu ubytków nawierzchni. To wszystko staje się zasadnym powodem do zgłoszenia wniosku o wypłatę odszkodowania.

Odszkodowanie za wypadek na motorze UK – komu przysługuje odszkodowanie?

Prawo do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek motorowy przysługuje:

– kierowcom motocykli, którzy nie spowodowali zdarzenia,

– pasażerom każdego pojazdu, który brał udział w sytuacji,

– innym uczestnikom ruchu, którzy ucierpieli nie z własnej winy.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania w UK

Jak przebiega proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek, który miał miejsce w Wielkiej Brytanii? O właściwe postępowanie warto zadbać już od pierwszych chwil po zdarzeniu. Oczywiście, nie zawsze jest taka możliwość ze względu na doznane obrażenia, a sytuację dodatkowo może utrudniać stres. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zebrać tyle informacji ile jesteśmy w stanie, gdyż będzie to miało duże znaczenie dla szybkości uzyskania rekompensaty.

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku motocyklowym w UK możesz ubiegać się o pokrycie kosztów leczenia oraz rehabilitacji, zwrot środków za uszkodzoną odzież i motocykl, a także rekompensatę za pieniądze stracone w wyniku nieobecności w pracy.

Pomożemy Ci W załatwieniu niezbędnych formalności. Naszą działalność cechuje wieloletnie doświadczenie, doskonała znajomość przepisów oraz skuteczne strategie, pozwalające na uzyskanie odszkodowania na odpowiednim poziomie. Korzystając z naszej pomocy, otrzymujesz pełne wsparcie i przejrzyste warunki współpracy.

W naszej kancelarii obowiązuje zasada „No win, no fee”, która oznacza, że nie poniesiesz kosztów prowadzenia sprawy, jeśli nie uzyskasz odszkodowania.

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę
i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić