Co zrobić po wypadku?

 1. Niezwłocznie uzyskaj pomoc medyczną.
 2. Stosuj się do wszelkich zaleceń lekarza.
 3. Zapewnij sobie pomoc i opiekę osób bliskich.
 4. Regularnie wykonuj zdjęcia widocznych obrażeń.
 5. Skontaktuj się z nami: 0161 791 4669.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu:

 • bólu i cierpienia odczuwanych po wypadku,
 • pomocy i opieki, które otrzymałeś od bliskich osób,
 • kosztów rehabilitacji i leczenia, zakupionych leków, transportu do szpitali,
 • wynagrodzenia utraconego na skutek niezdolności do pracy,
 • uszkodzonych przedmiotów, odzieży, innych dóbr,
 • przyszłych strat np. koszty przystosowania domu i samochodu, wydatki na rehabilitacje, kontrole lekarskie, renta.

Odszkodowanie za uraz kręgosłupa UK – najważniejsze aspekty

Urazy kręgosłupa są jednymi z najczęściej doznawanych obrażeń w Wielkiej Brytanii. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć zarówno podczas pobytu w kraju, jak i za granicą, gdyż uszkodzenie pleców może wyniknąć z wielu różnych sytuacji. Z tego powodu większość osób nabywa ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które jest bardzo pomocne w przypadku np. doznania urazu pleców na skutek poślizgnięcia i upadku. Jeśli posiadasz tego rodzaju polisę to o odszkodowanie możesz wystąpić do ubezpieczyciela, u którego opłacałeś składki. Aczkolwiek, gdy doznałeś urazu pleców, ale nie posiadałeś takiego ubezpieczenia, nie oznacza to że nie możesz ubiegać się o rekompensatę. Jeśli doznałeś uraz kręgosłupa w UK w wypadku w pracy lub kolizji drogowej nie z Twojej winy, możesz rościć o odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej osoby odpowiedzialnej za wypadek. W sytuacji gdy posiadałeś prywatne ubezpieczenie, a wypadek wydarzył się z winy innej osoby, możesz otrzymać rekompensatę z dwóch źródeł. Bez względu na to, do której ubezpieczalni się skierujesz, po Twojej stronie będzie leżało spełnienie warunków polisy dot. wypłaty odszkodowania i udowodnienie wszelkich strat, które poniosłeś na skutek wypadku. Tak więc warto poważnie rozważyć przekazanie sprawy do prowadzenia w ręce prawników posiadających doświadczenie w tej dziedzinie.

Jeśli doznałeś obrażeń pleców i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz otrzymać odszkodowanie, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Zapewnimy Ci bezpieczną  oraz skuteczną drogę do uzyskania odszkodowania na odpowiednim poziomie.

Uraz kręgosłupa Anglia – od czego zależy wysokość odszkodowania?

Uraz kręgosłupa może być bardzo poważnym uszkodzeniem ciała, które często na długi czas uniemożliwia wykonywanie pracy oraz utrudnia normalne funkcjonowanie na co dzień. Właśnie dlatego ważne jest, aby ubiegać się o odpowiednią kwotę odszkodowania, która zrekompensuje Ci poniesione straty zdrowotne oraz materialne. Analizie podlegają uwarunkowania takie jak:

– charakter i rozległość urazu,

– wynikające z uszczerbku ograniczenia (ruchowe, psychiczne czy w wykonywanej pracy),

– ocena szansy na całkowite wyleczenie (powrót do dawnej sprawności),

– okoliczności, w jakich doszło do urazu.

Na ostateczną kwotę odszkodowania wpływa wiele czynników, które pokrzywdzonemu pomoże uporządkować nasz doświadczony zespół.

Warto mieć na uwadze, że istnieje wiele rodzajów urazu kręgosłupa, dlatego kwoty odszkodowania z tego tytułu mogą się bardzo od siebie różnić.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

W wyniku urazu kręgosłupa poszkodowany jest narażony nie tylko na problemy natury fizycznej, ale również potencjalne pogorszenie zdrowia psychicznego spowodowane stresem. Tego typu uszczerbek na zdrowiu może uniemożliwić Ci wykonywanie pracy przez długi czas, a niekiedy na całe życie, co powoduje niepewność, związaną z przyszłością swoją i swoich bliskich. Właśnie dlatego warto w tym trudnym czasie zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zapewnią osobie pokrzywdzonej odpowiednie wsparcie.

Jeśli chciałbyś rozpocząć proces w sprawie odszkodowania za uraz kręgosłupa Anglia to kraj, który oferuje możliwość skorzystania z usług profesjonalistów na zasadzie „No win, no fee”. Oznacza to, że nie poniesiesz kosztów związanych z reprezentowaniem Cię przez prawników, jeśli sprawa o odszkodowanie nie zostanie rozpatrzona pozytywnie. Podczas ubiegania się o rekompensatę nie bez znaczenia jest również znajomość języka angielskiego, która powinna być na poziomie bardzo dobrym. Nasza kancelaria zadba o dopełnienie wszelkich formalności, co pozwoli Ci skupić się wyłącznie na własnym zdrowiu. Twoją sprawę poprowadzą doświadczeni prawnicy, którzy w przeszłości wielokrotnie zajmowali się podobnymi przypadkami.

Czy ta sprawa przypomina Twój przypadek?

Przedstaw nam swoją sprawę
i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić