’No Win No Fee’, czyli 'Bez Wygranej nie Płacisz’ jest zasadą, ściśle mówiąc rodzajem umowy, według której kancelaria prawna prowadzi sprawę nie pobierając płatności za swoje usługi do chwili w której nie uzyska odszkodowania dla poszkodowanego. W takiej sytuacji prawnik i poszkodowany działają w kierunku wspólnego celu. Jeśli sprawa zakończy się pomyślnie klient opłaca tzw. Success Fee, czyli prowizję od wygranej sprawy w wysokości max. 20% + VAT.

* Nasza kancelaria nie pobiera prowizji z odszkodowania za zniszczenia pojazdu – co oznacza, że całą kwotę możesz przeznaczyć na naprawę.To Ty wybierasz gdzie oraz czy chcesz naprawić pojazd.

Pracujemy na zasadzie „Nie wygramy, nie płacisz” (No Win No Fee). Oznacza to, że nie opłacasz naszej pracy, aż do zakończenia sprawy o odszkodowanie. Jeśli wygramy, pobierzemy max 20% + VAT prowizji z odszkodowania. Jeśli nie wygramy sprawy nie pobieramy żadnego wynagrodzenia.

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych.

Jesteśmy w pełni wykwalifikowaną oraz zarejestrowaną kancelarią adwokacką od spraw odszkodowań w Anglii i Walii. Wszystkie sprawy prowadzone są od początku do końca przez naszych prawników. Nie jesteśmy pośrednikami, ani brokerami.

Jeśli klient jest z nami w kontakcie przekazując wszelkie informacje o które pytamy, nie wprowadza nas czy ubezpieczalni w błąd to nie ma żadnych kosztów dodatkowych poza prowizją od wygranej sprawy. Jeśli jakiekolwiek koszty miałyby się pojawić, w pierwszej kolejności omawiamy je z klientem. Jeśli obawiasz się o koszty związane ze sprawą skontaktuj się z nami, abyśmy mogli wyjaśnić Twoje wątpliwości.

Większość spraw o odszkodowanie ulega przedawnieniu w ciągu trzech lat od daty zdarzenia. Oznacza to w praktyce, że należy zabezpieczyć sprawę poprzez zgłoszenie aplikacji do sądu przed tym terminem, aby zabezpieczyć sprawę przed przedawnieniem. Istnieją także wyjątki takie jak odszkodowanie za pobicie (2 lata), odszkodowanie dla dzieci (3 lata od daty ukończenia 18go roku życia) oraz inne sprawy  np. odszkodowanie za zaniedbanie medyczne, którego termin przedawnienia jest zależny od momentu, w którym dowiedzieliśmy się, że doszło do zaniedbania.

Ustalenie dokładnej daty zdarzenia jest kluczowe, dlatego zalecamy skontaktowanie się z nami w celu omówienia, w jakim terminie sprawa ulegnie przedawnieniu.

Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników takich jak długość okresu w którym odczuwamy ból i cierpienie, wpływu na nasze życie, blizny. Dlatego każde odszkodowanie szacujemy indywidualnie przy pomocy dowodów medycznych i raportów z komisji lekarskich. Tabele przykładowych odszkodowań możesz znaleźć tutaj.

Odszkodowanie w UK można otrzymać za każdy ból i cierpienie do którego doszło z powodu czyjegoś zaniedbania. Nie ma znaczenia jak długo odczuwaliśmy ból ani w którym miejscu, tabele sugerujące wysokości odszkodowań oraz poprzednio prowadzone sprawy zawierają niemal każdy rodzaj obrażeń od uszkodzeń tkanki miękkiej poprzez złamania, uszkodzenia ścięgien, poparzenia czy też konkretnie nazwane zespoły objawów jak łokieć tenisisty lub zespół drgającej ręki.

Najważniejsze są dowody oraz Twoje zdrowie. W pierwszej kolejności należy zrobić zdjęcia, pobrać dane świadków. Następnie warto zadbać o pomoc medyczną jeśli odczuwasz jakiekolwiek bóle. Dobrze jest także zgłosić wypadek. Po 2 miesiącach od wypadku, podczas prowadzenia sprawy o odszkodowanie rezultaty powyższych czynności staną się dowodami w sprawie. Zobacz: co zrobić po wypadku w pracy. Zobacz co zrobić po wypadku drogowym.

Każda osoba, która uległa wypadkowi z nie swojej winy oraz odniosła obrażenia powinna przedyskutować swoją sprawę z nami. Prawnik przeanalizuje Twoją sprawą pod każdym kontem aby ustalić czy można było zrobić coś aby zapobiec wypadkowi. Nawet jeśli nie będziesz mógł uzyskać pełnego odszkodowania, może się okazać, że będziemy mogli uzyskać dla Ciebie część rekompensaty za wypadek na zasadzie tzw „Contributory Negilgence”.

Każda sprawa prowadzona jest indywidualnie. Naszym celem jest zakończenie negocjacji w terminie 3 miesięcy. Aczkolwiek w sprawach, w których potrzebna jest specjalistyczna konsultacja lekarska lub leczenie, proces może potrwać znacznie dłużej. Zapewniamy, że naszym priorytetem jest rozstrzygnięcie roszczenia tak szybko, jak to możliwe, jednocześnie uzyskując maksymalne korzyści dla klienta.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia ciała, długości okresu powrotu do zdrowia, widocznych blizn, wpływu na życie codzienny czy pracę. Najczęściej uzyskujemy odszkodowana w wysokości 2-4 tys funtów za obrażenia krótkoterminowe. Bardziej złożone lub ciężkie obrażenia szacujemy indywidualnie, gdyż każdy czynnik może wpłynąć na powiększenie lub pomniejszenie wysokości odszkodowania. Zobacz szacunkowe kwoty odszkodowań w Anglii (link) lub skontaktuj się z nami.

Jest to bardzo proste i zależy od Ciebie, możesz do nas zadzwonić pod numer 0161 7914 669 lub +48 22 3008 528 jeśli jesteś w Polsce, możesz wysłać email pod adres info@progressivesolicitors.co.uk, napisać przez czat, wypełnić formularz, wpisać swój numer telefonu klikając w słuchawkę powyżej a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 20 sekund. Twoją sprawą zajmiemy się natychmiastowo przypisując prawnika którego doświadczenie będzie odpowiadało rodzajowi Twojej sprawy.

Wyjeżdżając z UK nie tracisz prawa do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe w Anglii. Komunikujemy się z klientami różnymi metodami, poprzez Whatts App, Skype, Chat, email, Social Media (link). Dokładamy wszelkich starać aby poszkodowany nie musiał przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii w trakcie prowadzenia sprawy. Aczkolwiek jeśli takie wizyty będą niezbędne dostosowujemy terminy i lokalizacje spotkań do klienta. Część kosztów związanych z przyjazdem możemy odzyskać od strony przeciwnej – należy pamiętać aby przed jakimkolwiek wydatkiem potwierdzić go z nami.

Chętnie przedyskutujemy przeniesienie Twojej sprawy o odszkodowanie. Koszty natomiast omówimy bezpośrednio z Twoją poprzednią kancelarią.

Jest to wysoce prawdopodobne, że sprawa mogła się przedawnić, jednak istnieją pewne wyjątki. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 0161 7914 669, aby omówić Twoją sytuacje.

Prowadzone sprawy

Ostatnie sprawy w których uzyskaliśmy odszkodowanie

Nie napisaliśmy odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

Koniecznie się z nami skontaktuj