W pierwszej kolejności należy zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu i skorzystać z leczenia, które zapewnia Narodowa Służba Zdrowia w UK (NHS – National Heath Services). Zalecenia otrzymane od lekarza w zakresie obrażeń, bóli i symptomów powypadkowych, powinny być w pełni przestrzegane.

W trakcie procesu odszkodowawczego leczenie wymagane w związku z obrażeniami wypadkowymi może również zostać zaoferowane przez stronę przeciwną lub zalecone przez lekarza na komisji lekarskiej.

Kierując się zasadą, że należy zrobić wszystko, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia ubezpieczalnia powinna zwrócić koszty leczenia/badania, jeśli poszkodowany uznał wydatek za konieczny. Jednak najpierw powinieneś omówić z nami jakiekolwiek prywatne leczenie bądź badania, abyśmy mogli doradzić Ci, czy będzie możliwe zwrócenie poszczególnych kosztów. Regulacje dotyczące kosztów są bardzo rygorystyczne, dlatego w swoim zespole mamy specjalistów z tego zakresu.

W przypadku śmierci spowodowanej wypadkiem o odszkodowanie mogą starać się osoby finansowo zależne od osoby zmarłej. W takiej sytuacji można także starać się o odszkodowanie za poniesione koszty, straty i wydatki związane ze zdarzeniem. Każda tego rodzaju sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie i wymaga pełnej analizy. Jesteśmy w pełni przygotowani i gotowi do pomocy w takiej sytuacji.

Dokumentacja medyczna będzie pomocna, ale nie jest konieczna na początkowym etapie sprawy. Własny opis obrażeń osoby poszkodowanej ze wszystkimi odczuwanymi symptomami będzie dobrym punktem wyjścia. Na dalszym etapie sprawy będziemy mogli uzyskać wszelką dokumentacje medyczną, która będzie niezbędna do przeprowadzenia komisji lekarskiej. Skontaktujemy się wtedy z Twoim lekarzem GP w celu uzyskania pełnej dokumentacji medycznej ze szpitali i  innych placówek.

Znacznie trudniej jest uzyskać dokumentację medyczną z zagranicy, tak więc jeśli odbyłeś jakieś leczenie, zabieg lub badanie poza UK, prosimy abyś dostarczył nam dokumenty w tym zakresie.

Jest to uszkodzenie szyi lub pleców związane z naderwaniem lub naciągnięciem mięśni. Whiplash jest często diagnozowany po wypadku samochodowych gdzie na skutek uderzenia pojazdu nasze ciało gwałtownie się poruszyło, a my nie mogliśmy się do tego przygotować. Zobacz: Co robić po wypadku samochodowym.

Jeżeli w wyniku wypadku odczuwasz psychologiczne symptomy takie jak lęk, problemy ze snem czy koncentracją, ważne jest aby taka informacja została nam przekazana oraz ekspertowi medycznemu podczas komisji lekarskiej. Lekarz może zarekomendować pomoc psychologiczną lub zdiagnozować PTSD – Zespół Stresu pourazowego (trauma powypadkowa) i w tym zakresie możesz również otrzymać odszkodowanie.

Sprawy w których doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu trwają zwykle dłużej niż inne przypadki ze względu na ilość dowodów medycznych oraz opinii różnych specjalistów, które musimy zebrać. Dlatego warto zapisywać sobie wszystkie istotne informacje w zakresie obrażeń i strat, których dotyczy roszczenie, gdyż łatwiej będzie CI przypomnieć sobie wszystkie fakty, kiedy będzie to potrzebne. Bardzo pomocne jest pisanie dziennika obrażeń i symptomów, gdzie notujemy wszystkie wizyty lekarskie, badania, natężenie bólu, rachunki za leki, pomoc i opiekę.

Prowadzone sprawy

Ostatnie sprawy w których uzyskaliśmy odszkodowanie

Nie napisaliśmy odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

Koniecznie się z nami skontaktuj